Danışmanlarımız

cansu-topal

Dr. iur. Cansu Topal, LL.M. (Göttingen)

Kurucu Ortak

Biyografi

KVK Kanunu'nun yürürlüğe girdiği 2016’dan bugüne, sektöründe öncü firmaların Kanuna uyum süreçlerini yürüten kurucu ortağımız. Mayıs 2020’den bu yana KVK Online Uyum Yönetim Yazılımı üzerinden hizmet veren ekibimizin Hukuk Direktörü ve KVK Danışmanı. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde (2001), yüksek lisansını Almanya’da, Georg-August Üniversitesi Hukuk Fakültesinde (2008) tamamladı. Friedrich-Naumann-Stiftung für die Freiheit başarı bursu almaya hak kazanarak aynı üniversitede özel hukuk doktorasını aldı.

2014’ten bu yana Okan Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Doktor Öğretim Üyesi unvanıyla, Ticaret Hukuku Ana Bilim Dalı’nda görev almaktadır. Akademik çalışma alanlarında lisans ve yüksek lisans düzeyinde ders veren hocamızın, bilişim ve fikri mülkiyet hukuku alanlarında Almanya’da yayımlanmış bir kitabının yanı sıra aynı alanlarda bilimsel ve akademik yayınları bulunuyor.

Volkan Hasanoğlu

Volkan Hasanoğlu,BBA

Ortak

Biyografi

Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdikten sonra sektörde birçok farklı firmada deneyim kazandı. 2004’te başladığı çalışma hayatında, birçok farklı firmada Asistan Proje Müdürü, Proje Müdürü, Cost Control ve Proje Sorumlusu, Yeni Yönetici Geliştirme Uzmanı ve Operasyon Müdürü unvanlarıyla devam etti.

Sektörde deneyimi ve bilgi birikimiyle tanınan Volkan Hasanoğlu, SAP’den LESİS’e, CPACK’ten Ms Office’e hemen hemen her programın dilini ana dili düzeyinde bilen takım üyemiz, kendi alanında birçok sertifika ve eğitime sahip.

semih-dokurer

Bilg. Yük. Müh. Semih Dokurer

Biyografi

Lisans eğitimini Polis Akademisinde, Yüksek Lisans eğitimini de Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde burslu olarak tamamladı.

Çalışma hayatına başladığı 1996 yılından bu yana kamu ve özel sektörde Bilişim Suçları, Bilgi Güvenliği ve Adli Bilişim konularında hemen her ölçekte binlerce vaka tecrübesi kazandı. Farklı sektörlere Bilgi Güvenliği danışmalığında bulunuyor. KVK Online ekibinin başarılı “teknik adamı” Semih Dokurer, KVK Kanunu’nun getirdiği Bilgi Güvenliği uyumlulukları konusunda ülkemizin sayılı uzmanları arasındadır. Aynı zamanda ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO/IEC 27701 Kişisel Verilerin Yönetim Sistemi Baş Denetçisi.

2014-2015 akademik yılında Bilgi Üniversitesi Bilişim ve Teknoloji Hukuku Yüksek Lisans Eğitim Programında Adli Bilişim ve 2021 yılından itibaren de Okan Üniversitesi Bilişim Hukuku Yüksek Lisans Programında Adli Bilişim, Bilişim Suçları Teknik İnceleme ve Kişisel Verilerin Korunması Hukuku derslerini vermektedir.

Buket Özkaya

Dr. Buket Özkaya

Biyografi

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Fen Fakültesinde (2006) tamamladı. Lisansın son iki yılında Unıversıt’e Bordeaux’da Erasmus programına katılarak, yurt dışı deneyimi kazandı. Bu dönemde matematik alanında eğitim aldı. Yüksek lisansını ise Georg-August Üniversitesinde (2009) tamamlayan Dr. Özkaya, matematik ve bilgisayar bilimindeki eğitimini “Low-Density-Parity-Check codes” çalışmasıyla tamamladı. Doktorasını Sabancı Üniversitesi’nden (2014) Matematik alanında aldı. Aynı üniversitede Araştırma Görevlisi olarak “Multidimensional Quasi-Cyclic and Convolutional Codes” çalışmasını tamamladı.

İlgi ve deneyimleriyle birçok farklı alanda burs ve ödül kazanan Dr. Özkaya’nın birçok farklı alanda uluslararası yayınları mevcut. Dr. Buket Özkaya, son olarak Singapur Nanyang Technological University de Research Fellow pozisyonunda çalıştı, aktif olarak da KVK Online firmasının danışmanı.

yuksel-karaman

Av. Yüksel Karaman

Biyografi

Lisans eğitimini Okan Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde (2019) tamamladı. 2019 Ocak - Şubat döneminde Danıştay Başkanlığında Intern pozisyonunda deneyim kazanan Yüksel Karaman, lisans döneminde BAU R.Wallenberg VaBB ve BAU Hükümet ve Liderlik Okuluna katıldı.

Bilişim hukukunda özellikle veri bilimi ve kişisel veri güvenliği alanına yoğunlaşan Karaman, yasal stajını 2019 - 2020 döneminde tamamlayarak yasal mevzuata hakimiyetini pekiştirdi. Mart 2020’den bu yana ekibimizde yer alıyor.

meyra-su

Av. B. Meyra Su

Biyografi

Lisans eğitimini Okan Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde (2020) tamamladı. Öğrencilik ve çalışma hayatı boyunca bilişim hukukuna ilgi duyan avukatımız, halen bu alanda çalışıyor. 2019’da Summer Intern olarak çalışma hayatına başladı.

Lisans mezuniyeti sonrasında yasal stajını tamamlayan Avukat Meyra Su, ekibimizde yıllardır yer alıyor.

alparel-sen

Alparel Şen

Biyografi

Okan Üniversitesi, Hukuk Fakültesi dördüncü sınıf öğrencisi olan genç ekip üyemiz, iş hayatına KVK Online ile giriş yaptı. Ekibimizde Proje Asistanı olarak yer alan Alparel Şen, uyum süreçlerimizin yönetimi ve işlemlerin gerçekleştirilmesinde çözüm ortaklarımıza ve danışanlarımıza aradıkları desteği fazlasıyla sunuyor.

Kişisel verilerin korunması hukukuna ve genel olarak siber hukuk alanlarına ilgi duyan üyemiz, Sağlıkta KVK kitinin geliştirilmesinde teknik yatkınlığı ve becerisiyle de katkı sağlıyor.

İletişim

E-Bülten

Gelişmelerden Haberdar Olmak İçin E-Postanızı Bize İletiniz.